Travis has logged 34 entries for films during February 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wishmaster 4: The Prophecy Fulfilled

Wishmaster 4: The Prophecy Fulfilled

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Wishmaster 3: Beyond the Gates of Hell

Wishmaster 3: Beyond the Gates of Hell

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Wishmaster 2: Evil Never Dies

Wishmaster 2: Evil Never Dies

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Do I Have to Take Care of Everything?

Do I Have to Take Care of Everything?

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
That Wasn't Me

That Wasn't Me

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Just Before Losing Everything

Just Before Losing Everything

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Voorman Problem

The Voorman Problem

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Helium

Helium

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Extracted

Extracted

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dracula 3D

Dracula 3D

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Ray Harryhausen: Special Effects Titan

Ray Harryhausen: Special Effects Titan

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nightmare Factory

Nightmare Factory

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dracula's Widow

Dracula's Widow

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Burke & Hare

Burke & Hare

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alyce Kills

Alyce Kills

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Haunting of Helena

The Haunting of Helena

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Dyatlov Pass Incident

The Dyatlov Pass Incident

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Haunter

Haunter

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Monuments Men

The Monuments Men

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Carrie

Carrie

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jennifer's Shadow

Jennifer's Shadow

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
In a World...

In a World...

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zombie Night

Zombie Night

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Dark Touch

Dark Touch

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sorority House Massacre II

Sorority House Massacre II

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Grave Secrets

Grave Secrets

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry