Travis has logged 48 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Quarantine

Quarantine

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ribbit

Ribbit

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black to the Moon 3D

Black to the Moon 3D

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Killers

Killers

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Point Break

Point Break

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Black Book

Little Black Book

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
FernGully 2: The Magical Rescue

FernGully 2: The Magical Rescue

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
No Man's Island

No Man's Island

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Voices

The Voices

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Rebound

The Rebound

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Pack

The Pack

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blue Streak

Blue Streak

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Commitments

The Commitments

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Room in Rome

Room in Rome

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Night of the Living Deb

Night of the Living Deb

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Island

The Island

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pocahontas II: Journey to a New World

Pocahontas II: Journey to a New World

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Looking for Comedy in the Muslim World

Looking for Comedy in the Muslim World

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
With Every Heartbeat

With Every Heartbeat

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Maya the Bee Movie

Maya the Bee Movie

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Izzie's Way Home

Izzie's Way Home

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Quackerz

Quackerz

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Summer of Sangaile

The Summer of Sangaile

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
RV

RV

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shark Lake

Shark Lake

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Delhi Safari

Delhi Safari

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Trust

The Trust

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ghost Town

Ghost Town

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry