Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
And So The Baton Is Passed

And So The Baton Is Passed

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Wake

In the Wake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Princess

The Princess

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Emergency

Emergency

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Came By

I Came By

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Look Both Ways

Look Both Ways

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Anime Supremacy!

Anime Supremacy!

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
HIT: The First Case

HIT: The First Case

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Twin

The Twin

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rogue Agent

Rogue Agent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Satria Dewa: Gatotkaca

Satria Dewa: Gatotkaca

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Memoir of a Murderer

Memoir of a Murderer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Satan's Slaves 2: Communion

Satan's Slaves 2: Communion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Against the Ice

Against the Ice

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gone in the Night

Gone in the Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pure Japanese

Pure Japanese

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
No Exit

No Exit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moloch

Moloch

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
HiGH&LOW THE WORST

HiGH&LOW THE WORST

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
DTC –Yukemuri Junjo Hen– from HiGH&LOW

DTC –Yukemuri Junjo Hen– from HiGH&LOW

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dual

Dual

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Abandoned

Abandoned

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Monstrous

Monstrous

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cellar

The Cellar

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mr. Brooks

Mr. Brooks

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Let Us Prey

Let Us Prey

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jerry & Marge Go Large

Jerry & Marge Go Large

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Watcher

Watcher

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Valley of the Dead

Valley of the Dead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mine

Mine

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ben & Jody

Ben & Jody

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry