Sort by
  • Rye Lane

    ★★★★

  • Plane

    ★★★½

  • Babylon

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • The Sound of 007

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • Causeway

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • Blonde

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • The Figo Affair: The Transfer That Changed Football

    ★★★

  • All or Nothing: Arsenal

  • Nope

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Close

    ★★½

  • Broker

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Corsage

    ★★★½

  • Men

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Both Sides of the Blade

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • O Night Divine

    ★★

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Operation Mincemeat

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • Blair and Brown: The New Labour Revolution

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Desperate Hour

    ½

  • The Humans

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • The Alpinist

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★