Sort by

Charlie has logged 15 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Duke

The Duke

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Other People

Other People

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Desperate Hour

The Desperate Hour

2021
×
½
Edit this entry  
23
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★
Edit this entry  
18
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
To Sir, with Love

To Sir, with Love

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Night Porter

The Night Porter

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★
Edit this entry