Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Kings Ransom

Kings Ransom

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★½
Edit this entry  
01
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★
Edit this entry  
07
Enjoi: Bag of Suck

Enjoi: Bag of Suck

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hiding Out

Hiding Out

1987
×
★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spree

Spree

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Extreme Ops

Extreme Ops

2002
×
★½
Edit this entry  
09
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★½
Edit this entry  
04
Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
17
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Career Opportunities

Career Opportunities

1991
×
★★½
Edit this entry  
10
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
★★★½
Edit this entry  
10
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Edit this entry  
02
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Edit this entry  
01
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
29
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Final Fantasy: The Spirits Within

Final Fantasy: The Spirits Within

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
04
Glitter

Glitter

2001
×
Edit this entry  
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Awesome; I Fuckin' Shot That!

Awesome; I Fuckin' Shot That!

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★½
Edit this entry  
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Batman

The Batman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Edit this entry  
19
Joe Dirt

Joe Dirt

2001
×
★★★
Edit this entry  
16
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★½
Edit this entry