RSS feed for CheddarGoblin
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Fire in Paradise

Fire in Paradise

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Goddess of Spring

The Goddess of Spring

1934
×
Edit this entry  
22
Beware the Slenderman

Beware the Slenderman

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
The Peanut Butter Solution

The Peanut Butter Solution

1985
×
★★★
Edit this entry  
22
Mountain

Mountain

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Interview

The Interview

1998
×
★★★★
Edit this entry  
21
Life Overtakes Me

Life Overtakes Me

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Mule

The Mule

2018
×
★★
Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Road to Roma

Road to Roma

2020
×
Edit this entry  
19
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Let There Be Light

Let There Be Light

1946
×
★★★
Edit this entry  
19
The Child

The Child

2005
×
★★★★
Edit this entry  
18
VFW

VFW

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
The Comfort of Strangers

The Comfort of Strangers

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Garlic Is as Good as Ten Mothers

Garlic Is as Good as Ten Mothers

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Into the Inferno

Into the Inferno

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Long Shot

Long Shot

2017
×
Edit this entry  
13
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★
Edit this entry  
09
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Old Yeller

Old Yeller

1957
×
★★½
Edit this entry  
04
Barbara

Barbara

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★★
Edit this entry  
03
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
I See You

I See You

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Shadow

Shadow

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Day Shall Come

The Day Shall Come

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
9/11

9/11

2017
×
½
Edit this entry  
28
Diane

Diane

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dying of the Light

Dying of the Light

2014
×
★★
Edit this entry  
25
Mine 9

Mine 9

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Paul Schrader: Man in a Room

Paul Schrader: Man in a Room

2020
×
Edit this entry