RSS feed for CheddarGoblin

CheddarGoblin has logged 121 entries for films released in the 2000s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Session 9

Session 9

2001
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
24
Frownland

Frownland

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
White Material

White Material

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
Yella

Yella

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★
Edit this entry  
31
My Josephine

My Josephine

2003
×
Edit this entry  
30
Che: Part Two

Che: Part Two

2008
×
★★★★
Edit this entry  
29
Che: Part One

Che: Part One

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
We're Going to the Zoo

We're Going to the Zoo

2006
×
Edit this entry  
04
After the Wedding

After the Wedding

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
Pusher III: I'm the Angel of Death

Pusher III: I'm the Angel of Death

2005
×
★★★★
Edit this entry  
11
Pusher II: With Blood on My Hands

Pusher II: With Blood on My Hands

2004
×
★★★★
Edit this entry  
23
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
01
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
Logorama

Logorama

2009
×
Edit this entry  
30
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
K-19: The Widowmaker

K-19: The Widowmaker

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★½
Edit this entry  
02
Doomsday

Doomsday

2008
×
★★★
Edit this entry  
02
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Pu-239

Pu-239

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Woods

The Woods

2006
×
★★½
Edit this entry  
08
Postal

Postal

2007
×
½
Edit this entry  
06
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
★½
Edit this entry  
26
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Edit this entry  
12
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★
Edit this entry  
25
You, the Living

You, the Living

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
Songs from the Second Floor

Songs from the Second Floor

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Black Book

Black Book

2006
×
★★★★
Edit this entry  
30
Next Floor

Next Floor

2008
×
Edit this entry  
29
Titan A.E.

Titan A.E.

2000
×
★★½
Edit this entry  
28
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mission to Mars

Mission to Mars

2000
×
★★
Edit this entry  
08
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★★
Edit this entry  
24
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Edit this entry