RSS feed for CheddarGoblin

CheddarGoblin has logged 493 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Possum

Possum

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Beast

Beast

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Zama

Zama

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Judgment at Nuremberg

Judgment at Nuremberg

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
16
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Ride Lonesome

Ride Lonesome

1959
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Window

The Window

1949
×
★★★½
Edit this entry  
15
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Buried

Buried

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Devil Fetus

Devil Fetus

1983
×
★★★½
Edit this entry  
11
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Secret Honor

Secret Honor

1984
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Lost Weekend

The Lost Weekend

1945
×
★★★★
Edit this entry  
09
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
★★★
Edit this entry  
09
The Passionate Friends

The Passionate Friends

1949
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★½
Edit this entry  
08
Insomnia

Insomnia

1997
×
★★★½
Edit this entry  
07
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Paterno

Paterno

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Dundee Project

The Dundee Project

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Stunt Man

The Stunt Man

1980
×
★★★
Edit this entry  
27
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Edit this entry