RSS feed for CheddarGoblin

CheddarGoblin has logged 626 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Aniara

Aniara

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Apollo 18

Apollo 18

2011
×
★★
Edit this entry  
25
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Acquaintances of a Lonely John

The Acquaintances of a Lonely John

2008
×
Edit this entry  
21
Yum, Yum, Yum! A Taste of Cajun and Creole Cooking

Yum, Yum, Yum! A Taste of Cajun and Creole Cooking

1990
×
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★
Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Meeting Gorbachev

Meeting Gorbachev

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★½
Edit this entry  
16
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Edit this entry  
16
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Edit this entry  
14
Li'l Quinquin

Li'l Quinquin

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★½
Edit this entry  
14
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
11
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Bisbee '17

Bisbee '17

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Brainwashing of My Dad

The Brainwashing of My Dad

2015
×
★★
Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Wolf's Call

The Wolf's Call

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★½
Edit this entry  
02
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sacrilège

Sacrilège

2017
×
Edit this entry  
30
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Keep

The Keep

1983
×
★★★
Edit this entry  
30
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Edit this entry