Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Postal

Postal

2007
×
Read the review Edit this entry  
12
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Detachment

Detachment

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★½
Read the review Edit this entry