• Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Love, Death & Robots: Swarm

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Gaia

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★

  • His House

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★

  • Calm with Horses

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★★

  • Monos

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★