• The Old Guard

    ★★★★★

  • Sputnik

    ★★★★★

  • The Invisible Man

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Banana Splits Movie

  • Crawl

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Overlord

    ★★★★

  • Freaks

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

  • Mandy

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★★

  • The Void

    ★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • The Shallows

    ★★★★

  • The Love Witch

  • Star Wars: The Force Awakens

  • April and the Extraordinary World

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • Carol

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Dracula Untold

    ★★

  • Song of the Sea

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • Ernest & Celestine

    ★★★★½

  • Skyfall

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★½

  • Tucker and Dale vs. Evil

  • The Descent: Part 2

    ★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

  • The Host

    ★★★

  • The Descent

    ★★★★

  • Primer

    ★★★★★

  • Jurassic Park III

  • The Lost World: Jurassic Park

    ★★

  • Falling Down

    ★★★

  • Dracula

    ★★★

  • Buffy the Vampire Slayer

    ★★★

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

  • Predator 2

    ★★

  • Die Hard 2

    ★★★½

  • Hellraiser

  • The Lost Boys

    ★★★★

  • RoboCop

    ★★★★

  • The Fly

  • The Beautiful Prisoner

  • Poltergeist

    ★★★★★

  • The Fog