cheekyz has logged 43 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
House

House

1977
×
Edit this entry  
11
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

1977
×
Edit this entry  
29
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
Edit this entry  
17
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
Edit this entry  
05
Mandy

Mandy

2018
×
Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Host

The Host

2006
×
★★★
Edit this entry  
25
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Descent: Part 2

The Descent: Part 2

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
Read the review Edit this entry  
18
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★
Edit this entry  
11
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Edit this entry  
06
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
April and the Extraordinary World

April and the Extraordinary World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Void

The Void

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Primer

Primer

2004
×
★★★★★
Edit this entry