Sort by
  • The French Dispatch

  • The Half of It

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Patricia

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Vice

    ★★★

  • Art of Style: Jean Cocteau

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Calibre

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Never Goin' Back

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Wildlife

    ★★★

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Juliet, Naked

    ★★