Sort by

poop has logged 169 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
03
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
02
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rocky

Rocky

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Alien

Alien

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry