Sort by

Adam has logged 39 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Faust: Love of the Damned

Faust: Love of the Damned

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Cube

The Cube

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shock-O-Rama

Shock-O-Rama

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Battle for the Lost Planet

Battle for the Lost Planet

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Babe

Babe

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Carnosaur

Carnosaur

1993
×
Read the review Edit this entry  
21
Hellraiser: Judgment

Hellraiser: Judgment

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Honey: Rise Up and Dance

Honey: Rise Up and Dance

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Honey 3: Dare to Dance

Honey 3: Dare to Dance

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Honey 2

Honey 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
Honey

Honey

2003
×
Read the review Edit this entry  
20
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Evil Bong 777

Evil Bong 777

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Twisted Pair

Twisted Pair

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Galaxy of Terror

Galaxy of Terror

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Things

Things

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Strike Commando 2

Strike Commando 2

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Circle of Fury

Circle of Fury

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Horror House on Highway Five

Horror House on Highway Five

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Devil's Express

Devil's Express

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Things

Things

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Crystal

Star Crystal

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mega Shark vs. Kolossus

Mega Shark vs. Kolossus

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Dinosaur Island

Dinosaur Island

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
War Without End

War Without End

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Night Visions

Night Visions

1990
×
Read the review Edit this entry