Drew has logged 325 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Togo

Togo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Amazing Johnathan Documentary

The Amazing Johnathan Documentary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fall

The Fall

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Edit this entry  
13
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
David Lynch Cooks Quinoa

David Lynch Cooks Quinoa

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Promare

Promare

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
05
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
Read the review Edit this entry  
27
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The BQE

The BQE

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Freaky Friday

Freaky Friday

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry