Drew has logged 34 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The King of Kong: A Fistful of Quarters

The King of Kong: A Fistful of Quarters

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Before the Rain

Before the Rain

1994
×
★★★★
Edit this entry  
10
Arctic

Arctic

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★½
Edit this entry