• Two in the Shadow

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Thirty Two Short Films About Glenn Gould

    ★★★★

  • Vanya on 42nd Street

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Enemy

    ★★★★

  • Diner

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • The Matrix Revolutions

    ★★★★★

  • Collateral

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Ma

    ★★★½

  • Legend of the Mountain

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Exiled

    ★★★★★

  • Bullet in the Head

    ★★★★★