• In Space with Markiplier

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Freshman Year

    ★★

  • The Western World Of Sailor Moon

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Captain Ahab: The Story of Dave Stieb

    ★★★★½

  • Cat Burglar

    ★★½

  • a little film about love

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Line Goes Up: The Problem With NFTs

    ★★★★

  • Your Love Makes Me Moist

    ★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Bidoof's Big Stand

    ★★★

  • I don’t know where I’m going (but I’m glad that I’m here)

    ★★★★

  • Miavision

    ★½

  • Joshua and the Promised Land: Reanimated

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • Dark Pavement

    ★★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★½

  • Trackers: The Sound of 16-Bit

    ★★★★½

  • Louise

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

  • The Simpsons in Plusaversary

  • Cryptoland

  • Encanto

    ★★★★

  • Come and Learn with Pibby!

    ★★½

  • Eternals

    ★½

  • Charlie the Unicorn Grand Finale

    ★★★★

  • Rhett and Link’s Night of Terror

    ★★★½

  • The Addams Family 2

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • 9/21/21

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Loud House Movie

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Monumentality

    ★★★★

  • Nylons

    ★★★

  • PAW Patrol: The Movie

  • life, what is it anyway?

    ★★

  • Vivo

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • ES BUENO ESTAR EN CASA.

    ★★

  • Black Widow

    ★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ½

  • Sonic 30th Anniversary Symphony

    ★★★★

  • Returning to an RPG that you haven't played in a while

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Sounds of Space

    ★★★★½

  • Loki

    ★★½

  • The Battle of May Island | Down the Rabbit Hole

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Finding Jesus 2

  • Spirit Untamed

  • Star Wars Biomes

    ★★★

  • A Simple Smash and Bash Job Gone Wrong

    ★★★½

  • Spore

    ★★★

  • Orange

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon

  • The Girl Games of Lost Media

    ★★★★

  • A Viral Spiral

    ★★

  • The Warfstache Automated Interview Automaton

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Teaching Jake about the Camcorder, Jan '97

    ★★★★½

  • Temptation Stairway

    ★★★★½

  • Thomas and Friends: The Super Engine

    ½

  • SATISFIED

    ★½

  • Sir! What Are Your Orders?

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★½