• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Belle

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Redo of Healer

    ½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • The Day I Became a God

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Petrified Kusanagi

    ★★★★★

  • TONIKAWA: Over the Moon for You

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Deca-Dence

    ★★★★

  • The God of High School

    ★★

  • Hamilton

  • Scoob!

    ½

  • TFW No GF

  • BNA

    ★★★★

  • Tower of God

    ★★½

  • Do You Love Your Mom and Her Two-Hit Multi-Target Attacks? OVA

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

    ★★★★★

  • In/Spectre

    ★★½

  • Somali and the Forest Spirit

    ★★★★

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★★★½

  • ID: INVADED

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Lupin III: The First

    ★★★★★

  • Playing with Fire

    ½

  • Frozen II

    ★★½

  • Arctic Dogs

  • Frogs

  • ORESUKI: Are you the only one who loves me?

    ★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Abominable

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

  • KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

    ★★★★

  • The King's Avatar: For the Glory

    ★★★★

  • Dragon Quest: Your Story

  • How Heavy Are the Dumbbells You Lift?

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Promare: Galo-hen

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★

  • Promare

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • After

    ★½

  • The Rising of the Shield Hero

    ½

  • Dororo

    ★★★★★

  • Holmes & Watson

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Fighting in the Age of Loneliness

    ★★★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★½

  • The Kissing Booth

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • DARLING in the FRANXX

    ★★½

  • Let's Kill Grandpa

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Bring It On: Worldwide #Cheersmack

    ½

  • Toxic Shark

    ½

  • Wish Upon

  • Made In Abyss

    ★★★★★

  • Tsuredure Children

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Wind River

    ★★½