Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Puella Magi Madoka Magica

Puella Magi Madoka Magica

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Serial Experiments Lain

Serial Experiments Lain

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Belle

Belle

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dororo

Dororo

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Sing

Sing

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Petrified Kusanagi

Petrified Kusanagi

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hot Wheels AcceleRacers: The Speed of Silence

Hot Wheels AcceleRacers: The Speed of Silence

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Hot Wheels Acceleracers: Ignition

Hot Wheels Acceleracers: Ignition

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Hot Wheels: World Race

Hot Wheels: World Race

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Baccano!

Baccano!

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
TONIKAWA: Over the Moon for You

TONIKAWA: Over the Moon for You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Redo of Healer

Redo of Healer

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Keep Your Hands Off Eizouken!

Keep Your Hands Off Eizouken!

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Day I Became a God

The Day I Became a God

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Do You Love Your Mom and Her Two-Hit Multi-Target Attacks? OVA

Do You Love Your Mom and Her Two-Hit Multi-Target Attacks? OVA

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
The Rising of the Shield Hero

The Rising of the Shield Hero

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Elfen Lied

Elfen Lied

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lupin III: The First

Lupin III: The First

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Snowflake, the White Gorilla

Snowflake, the White Gorilla

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Christmas Brigade

The Christmas Brigade

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Wizard So So: Fun Magical Adventure

Wizard So So: Fun Magical Adventure

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Slurpee

Slurpee

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
SHIMONETA: A Boring World Where the Concept of Dirty Jokes Doesn't Exist

SHIMONETA: A Boring World Where the Concept of Dirty Jokes Doesn't Exist

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
ORESUKI: Are you the only one who loves me?

ORESUKI: Are you the only one who loves me?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Myriad Colors Phantom World

Myriad Colors Phantom World

2016
×
★★
Edit this entry  
30
Somali and the Forest Spirit

Somali and the Forest Spirit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tower of God

Tower of God

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Labyrinth of Grisaia

The Labyrinth of Grisaia

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Yamada's First Time: B Gata H Kei

Yamada's First Time: B Gata H Kei

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Keep Your Hands Off Eizouken!

Keep Your Hands Off Eizouken!

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry