Sort by

Chef_Big_Dog has logged 32 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Slurpee

Slurpee

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
SHIMONETA: A Boring World Where the Concept of Dirty Jokes Doesn't Exist

SHIMONETA: A Boring World Where the Concept of Dirty Jokes Doesn't Exist

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
ORESUKI: Are you the only one who loves me?

ORESUKI: Are you the only one who loves me?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Myriad Colors Phantom World

Myriad Colors Phantom World

2016
×
★★
Edit this entry  
30
Somali and the Forest Spirit

Somali and the Forest Spirit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tower of God

Tower of God

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Labyrinth of Grisaia

The Labyrinth of Grisaia

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Yamada's First Time: B Gata H Kei

Yamada's First Time: B Gata H Kei

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Keep Your Hands Off Eizouken!

Keep Your Hands Off Eizouken!

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Golden Time

Golden Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Deca-Dence

Deca-Dence

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The God of High School

The God of High School

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
How Heavy Are the Dumbbells You Lift?

How Heavy Are the Dumbbells You Lift?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trinity Seven

Trinity Seven

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tsuredure Children

Tsuredure Children

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
DARLING in the FRANXX

DARLING in the FRANXX

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Abominable

Abominable

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Lupin the Third: The Woman Called Fujiko Mine

Lupin the Third: The Woman Called Fujiko Mine

2012
×
Read the review Edit this entry  
25
Charlotte

Charlotte

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
ERASED

ERASED

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
BNA

BNA

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
ID: INVADED

ID: INVADED

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Made In Abyss

Made In Abyss

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Xavier: Renegade Angel - Xaviercize!

Xavier: Renegade Angel - Xaviercize!

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dororo

Dororo

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Monster Musume: Everyday Life with Monster Girls

Monster Musume: Everyday Life with Monster Girls

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Nichijou: My Ordinary Life

Nichijou: My Ordinary Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
KILL la KILL

KILL la KILL

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
FLCL

FLCL

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry