• Deep Water

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Antlers

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★★

  • WandaVision

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • The Social Dilemma

  • Terminator: Dark Fate

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Us

  • Velvet Buzzsaw

  • Honey Boy

  • Glass

  • Vice

  • The Mule

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Maniac

  • Suspiria

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Burning

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • The Week Of

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★½

  • Mandy

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • I, Tonya

  • mother!

    ★★★★★

  • It

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Logan Lucky

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

  • Alien: Covenant

    ★★★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Life

    ★★★½

  • The Disaster Artist

  • Logan