• No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★½

  • Boss Level

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • The Last Blockbuster

    ★★

  • What Lies Below

    ½

  • Two Distant Strangers

    ½

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ½

  • Challenger: The Final Flight

    ★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★½

  • The Devil All the Time

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Hamilton

    ½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Hollywood

    ½

  • TFW No GF

    ★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • The Hunt

    ½

  • The Social Dilemma

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Cats

  • Thus Spoke Kishibe Rohan 9: The Run

    ★★★★

  • Thus Spoke Kishibe Rohan 16: At a Confessional

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★

  • Last Christmas

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★