• The Batman

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Fatman

    ★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • You Should Have Left

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Becky

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • Alone

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • 7500

    ★★★★

  • The Wretched

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★½