Sort by

chelsea 🕯🔪 has logged 152 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
Read the review Edit this entry  
23
The Spirit of Christmas

The Spirit of Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Wander Darkly

Wander Darkly

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Anastasia

Anastasia

1997
×
Read the review Edit this entry  
07
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lie

The Lie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Void

The Void

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★
Edit this entry  
11
The Hug

The Hug

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry