Chelsea has logged 69 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Crank

Crank

2006
×
★★★
Edit this entry  
25
Steve-O: Demise and Rise

Steve-O: Demise and Rise

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Rabbit-Proof Fence

Rabbit-Proof Fence

2002
×
★★½
Edit this entry  
10
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★
Edit this entry  
04
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★
Edit this entry  
27
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Frenzy

Frenzy

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Joe Cocker - Mad Dog with Soul

Joe Cocker - Mad Dog with Soul

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Whose Streets?

Whose Streets?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Road Trip

Road Trip

2000
×
Edit this entry  
08
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Icarus

Icarus

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★½
Edit this entry  
02
Cabin Fever

Cabin Fever

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rogue

Rogue

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Full Monty

The Full Monty

1997
×
★★★½
Edit this entry  
31
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Wine Country

Wine Country

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
09
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
04
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Edit this entry  
04
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★
Edit this entry  
20
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★
Edit this entry  
18
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Xtro

Xtro

1982
×
★★
Edit this entry  
11
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Project X

Project X

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
Matangi / Maya / M.I.A.

Matangi / Maya / M.I.A.

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Matangi / Maya / M.I.A.

Matangi / Maya / M.I.A.

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★
Edit this entry  
25
The Day the Earth Caught Fire

The Day the Earth Caught Fire

1961
×
★★★
Edit this entry  
25
Village of the Damned

Village of the Damned

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry