RSS feed for CA
  • Blood Rider

    ★★★½

  • Toto

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • A Thousand Cuts

  • Miss Americana

    ★★★

  • Happy Old Year

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Dead Kids

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Lola Igna

    ★★

  • The Panti Sisters

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Trigger

    ★★

  • Sa Gabing Tanging Liwanag Ay Paniniwala

    ★★

  • Please Stop Talking

    ★★★

  • Disconnection Notice

    ★★★

  • Heist School

    ★★★★½

  • F#*@BOIS

    ★★★½

  • Hello, Love, Goodbye

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Marooned

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Anna

    ★★★½

  • The Distance Between Us and the Sky

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • The Great Hack

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ang Pangarap Kong Holdap

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Pihu

    ★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Waiting Place of Heaven

    ★★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Exes Baggage

    ★★★½

  • Goyo: The Boy General

    ★★★

  • The Hows of Us

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Signal Rock

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • School Service

    ½

  • Mr. Wes

    ★★

  • Distance

    ★★★