• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Captain Marvel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Green Book

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

  • Roma

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Black Panther

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • The Shape of Water

  • Spider-Man: Homecoming

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

  • Get Out

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Doctor Strange

  • Moonlight

  • La La Land

    ★★★★½

  • The Nice Guys

  • Train to Busan

  • Captain America: Civil War

  • Deadpool

  • Manchester by the Sea

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Big Short

  • The Martian

  • Spotlight

  • Room

  • Ant-Man

  • Inside Out

  • Mad Max: Fury Road

  • Avengers: Age of Ultron

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • Whiplash

  • The Wolf of Wall Street

  • Gravity

  • Snowpiercer

  • World War Z

  • The Dark Knight Rises

  • The Avengers

  • The Hunger Games

  • Contagion

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Tangled

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Inception

  • Toy Story 3

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • The Hangover

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

  • Up

  • The Dark Knight