• The Departed

    ★★★★★

  • Superbad

    ★★★★½

  • The Hangover

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • It

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★