RSS feed for Cole
  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • Green Book

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Private Life

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • Zodiac

    ★★★★★

  • The Big Lebowski

  • Sonatine

    ★★★★★

  • Burden of Dreams

    ★★★★★

  • Nosferatu the Vampyre

    ★★★★★

  • The Friends of Eddie Coyle

    ★★★★

  • McCabe & Mrs. Miller

    ★★★★

  • Blow-Up

    ★★★★

  • Tokyo Drifter

    ★★★★

  • The Sword of Doom

    ★★★★

  • Onibaba

    ★★★★★

  • Westfront 1918

    ★★★★★