• Showing Up

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Weeknd x The Dawn FM Experience

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • Finch

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • V/H/S/94

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

  • Titane

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • The Deep House

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • Once Upon a Snowman

  • Holy Calamavote – A Special Performance by Run The Jewels

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • The Kissing Booth 2

  • Out

  • The Alpha Test

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor