Zā has logged 973 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★½
Edit this entry  
30
Like Cattle Towards Glow

Like Cattle Towards Glow

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Valley of Love

Valley of Love

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Garfunkel and Oates: Trying to be Special

Garfunkel and Oates: Trying to be Special

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Untameable Whiskers

The Untameable Whiskers

1904
×
Edit this entry  
29
The Diabolic Tenant

The Diabolic Tenant

1909
×
Edit this entry  
29
The Hilarious Posters

The Hilarious Posters

1906
×
Edit this entry  
29
The Living Playing Cards

The Living Playing Cards

1905
×
Edit this entry  
29
The Man with the Rubber Head

The Man with the Rubber Head

1901
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Infernal Cauldron

The Infernal Cauldron

1903
×
Edit this entry  
29
The Melomaniac

The Melomaniac

1903
×
Edit this entry  
29
The Scheming Gambler's Paradise

The Scheming Gambler's Paradise

1905
×
Edit this entry  
29
The Infernal Cakewalk

The Infernal Cakewalk

1903
×
Edit this entry  
29
The Four Troublesome Heads

The Four Troublesome Heads

1898
×
Edit this entry  
29
The Magic of Méliès

The Magic of Méliès

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
Spa Night

Spa Night

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Mother

Mother

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fences

Fences

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Storks

Storks

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Southside with You

Southside with You

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Batman: Return of the Caped Crusaders

Batman: Return of the Caped Crusaders

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Witness

The Witness

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mr. Incredible and Pals

Mr. Incredible and Pals

2005
×
★★★½
Edit this entry  
27
Boundin'

Boundin'

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★½
Edit this entry  
27
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barry

Barry

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Carrie Fisher: Wishful Drinking

Carrie Fisher: Wishful Drinking

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Live at the Necropolis: The Lords of Synth

Live at the Necropolis: The Lords of Synth

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Joe Woke Up at 6AM on a Monday

Joe Woke Up at 6AM on a Monday

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Joe Pera Talks You to Sleep

Joe Pera Talks You to Sleep

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Treasure Hunter

Treasure Hunter

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
An Owl Is an Owl Is an Owl

An Owl Is an Owl Is an Owl

1990
×
Edit this entry  
27
Ah, L'Amour

Ah, L'Amour

1995
×
Read the review Edit this entry  
27
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Thunder Road

Thunder Road

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Emperor of Time

The Emperor of Time

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Procedure

The Procedure

2016
×
Edit this entry  
26
Mr. Holmes

Mr. Holmes

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Yellow Wallpaper

The Yellow Wallpaper

2014
×
★½
Edit this entry  
26
Contact

Contact

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sing

Sing

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry