Zā has logged 49 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Desperate Living

Desperate Living

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Attack of the Killer Tomatoes!

Attack of the Killer Tomatoes!

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Move

Don't Move

2013
×
★★½
Edit this entry  
27
Vintage Blood

Vintage Blood

2015
×
★½
Edit this entry  
27
The Man in the Lower-Left Hand Corner of The Photograph

The Man in the Lower-Left Hand Corner of The Photograph

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Pig Child

The Pig Child

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
The Smiling Man

The Smiling Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Diane Linkletter Story

The Diane Linkletter Story

1970
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mondo Trasho

Mondo Trasho

1969
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It

It

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stoker

Stoker

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Walking Tall

Walking Tall

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
An American Haunting

An American Haunting

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Odyssey

The Odyssey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Edit this entry  
05
White Zombie

White Zombie

1932
×
★★★
Edit this entry  
05
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mom

Mom

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★
Edit this entry