RSS feed for Zā

Zā has logged 94 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Saw III

Saw III

2006
×
Edit this entry  
30
The Life of Death

The Life of Death

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
The Impossible

The Impossible

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Table 19

Table 19

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Aimee & Jaguar

Aimee & Jaguar

1999
×
★★½
Edit this entry  
27
Dream Girl

Dream Girl

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
Something Must Break

Something Must Break

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kustom Kar Kommandos

Kustom Kar Kommandos

1965
×
★★★
Edit this entry  
26
52 Tuesdays

52 Tuesdays

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Venus Boyz

Venus Boyz

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Moment by Moment

Moment by Moment

1978
×
Read the review Edit this entry  
23
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The God

The God

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
Lifted

Lifted

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
4th Man Out

4th Man Out

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
X2

X2

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Farewell, My Queen

Farewell, My Queen

2012
×
★★½
Edit this entry  
20
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Elvis & Madona

Elvis & Madona

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vampyros Lesbos

Vampyros Lesbos

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Mabel's Blunder

Mabel's Blunder

1914
×
★★
Edit this entry  
19
Fox and His Friends

Fox and His Friends

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Women He's Undressed

Women He's Undressed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Jihad for Love

A Jihad for Love

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rakka

Rakka

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
XXY

XXY

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
4 Moons

4 Moons

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry