Sort by

Zā has logged 1,117 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Brain Twisters

Brain Twisters

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Prime Evil

Prime Evil

1988
×
★★
Edit this entry  
30
Are We Not Cats

Are We Not Cats

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tyrel

Tyrel

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Vice

Vice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love, Gilda

Love, Gilda

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
House on Bare Mountain

House on Bare Mountain

1962
×
Read the review Edit this entry  
27
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Reputation

Bad Reputation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★
Edit this entry  
25
Tusk

Tusk

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Little Colonel

The Little Colonel

1935
×
★★
Edit this entry  
24
Second Act

Second Act

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Death Walks on High Heels

Death Walks on High Heels

1971
×
★★★
Edit this entry  
24
Blossoms in the Dust

Blossoms in the Dust

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
All Mine to Give

All Mine to Give

1957
×
★★
Edit this entry  
23
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Take Me Home Tonight

Take Me Home Tonight

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prime

Prime

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Holiday in Handcuffs

Holiday in Handcuffs

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
'Twas the Night Before Bumpy

'Twas the Night Before Bumpy

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
A Legendary Christmas with John & Chrissy

A Legendary Christmas with John & Chrissy

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Dorothy, the Kansas City Pot Head

Dorothy, the Kansas City Pot Head

1968
×
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ja'mie: Private School Girl

Ja'mie: Private School Girl

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★½
Edit this entry  
16
Tonta tonta, pero no tanto

Tonta tonta, pero no tanto

1972
×
Read the review Edit this entry  
16
Mad Money

Mad Money

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★½
Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Call Me Son

Don't Call Me Son

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1923
×
★★★
Edit this entry  
13
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Pat and Mike

Pat and Mike

1952
×
★★
Edit this entry  
12
The Spencer Tracy Legacy: A Tribute by Katharine Hepburn

The Spencer Tracy Legacy: A Tribute by Katharine Hepburn

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry