• The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dug Days

  • Free Guy

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • We Can Be Heroes

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Don't Peek

  • Kissed

  • Hamilton

  • Coming Out

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • The Grudge

  • Beauty Juice

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Charlie's Angels

  • Zombieland: Double Tap

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • The Goldfinch

    ★★½

  • How to Build a Girl

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Hair Love

  • Stucco

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • The Banana Splits Movie

    ★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Ma

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Dirt

  • Us

  • Booksmart

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • What Men Want

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Only Mine

    ½

  • Escape Room

    ★★½

  • Holmes & Watson

    ½