Sort by

cherry has logged 127 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jane Eyre

Jane Eyre

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
No Reservations

No Reservations

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
In the Time It Takes to Get There

In the Time It Takes to Get There

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suspect X

Suspect X

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
What If

What If

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brave

Brave

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry