• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • A Week Away

    ½

  • Moxie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Wish Dragon

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Silver Skates

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • A Suitable Boy

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Dating Amber

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Thing About Harry

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Memories of a Teenager

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★½

  • All the Freckles in the World

    ★★★½

  • Saint Frances

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • A Faithful Man

    ★★★

  • mid90s

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★½

  • My Best Friend

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Battle of the Sexes

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • A Ghost Story

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Jackie

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Love Is Thicker Than Water

    ★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Crashing

    ★★★★

  • 3 Generations

  • 6 Years

    ★★★

  • The Final Girls

  • Volley

    ★★½

  • The DUFF

  • Brooklyn

    ★★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★½

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★★

  • Pride

    ★★★★

  • God Help the Girl

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★