juli:) has logged 69 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★
Edit this entry  
09
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Stardust

Stardust

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Silver Skates

Silver Skates

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Sidewalls

Sidewalls

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Volley

Volley

2015
×
★★½
Edit this entry  
18
No

No

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
God Help the Girl

God Help the Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Waitress

Waitress

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Golden Compass

The Golden Compass

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
Wimbledon

Wimbledon

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Edit this entry  
27
A Faithful Man

A Faithful Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Thing About Harry

The Thing About Harry

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Epic

Epic

2013
×
★★
Edit this entry  
21
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love Is Thicker Than Water

Love Is Thicker Than Water

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Suitable Boy

A Suitable Boy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Lila

Lila

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
A Week Away

A Week Away

2021
×
½
Read the review Edit this entry