Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Studio 666

Studio 666

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mutilations

Mutilations

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cemetery Gates

Cemetery Gates

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The 4th Man

The 4th Man

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Road Trash

Road Trash

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Woodland Grey

Woodland Grey

2021
×
★★
Edit this entry  
17
A Pure Place

A Pure Place

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Laika

Laika

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Violated Angels

Violated Angels

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Meatball Machine Kodoku

Meatball Machine Kodoku

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fry Day

Fry Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hotel Fear

Hotel Fear

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ruby

Ruby

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Violence Voyager

Violence Voyager

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dead Tone

Dead Tone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brain Freeze

Brain Freeze

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Unsettling

The Unsettling

×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wedding 93

Wedding 93

×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Night Tide

Night Tide

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Skeletons in the Closet

Skeletons in the Closet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Night Visitor

The Night Visitor

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Starfish

Starfish

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Woods

The Woods

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Butterfly Room

The Butterfly Room

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ghost Dog

Ghost Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sanctum

Sanctum

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Some Like It Rare

Some Like It Rare

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Freaks Out

Freaks Out

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Monstrous

Monstrous

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Wyrmwood: Apocalypse

Wyrmwood: Apocalypse

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Homebound

Homebound

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spell

Spell

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hair High

Hair High

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Living Doll

Living Doll

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Border

Border

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Llamageddon

Llamageddon

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Father's Day

Father's Day

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
White: Melody of Death

White: Melody of Death

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Suck

Suck

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aberration

Aberration

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money

From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Baghead

Baghead

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Darkness

Darkness

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry