• Marry Me

    ★★

  • Fresh

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★½

  • Play Along

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • Mrs. Serial Killer

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • A Short Documentary About People Fighting

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Top End Wedding

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • A Star Is Born

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Slender Man

    ½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The World Is Yours

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Sweet Country

    ★★★★

  • mother!

    ★★½

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • What Happened to Monday

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Ali's Wedding

    ★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★