• The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★

  • Rick and Morty vs. Genocider

    ★★★½

  • One Day at A Time

  • Dangerous Lies

    ★★★½

  • Kartoffelsalat 3 - Das Musical

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Eli

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Fractured

    ★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • NiNoKuni

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • One Piece: Stampede

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

    ★★★½

  • In bester Verfassung - Alle Folgen am Stück

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★★

  • Rim of the World

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • See You Yesterday

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Quicksand

    ★★★

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Game Two: The Movie

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Glass

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • In the Absence

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Venom

    ★★★½

  • The Package

    ★★★½

  • Extinction

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Cam

    ★★

  • Tau

    ★★