Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Detective Conan: The Lost Ship in the Sky

Detective Conan: The Lost Ship in the Sky

2010
×
★★½
Edit this entry  
28
In the Absence

In the Absence

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Detective Conan: The Raven Chaser

Detective Conan: The Raven Chaser

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
1922

1922

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Detective Conan: Full Score of Fear

Detective Conan: Full Score of Fear

2008
×
★★½
Edit this entry  
24
Detective Conan: Jolly Roger in the Deep Azure

Detective Conan: Jolly Roger in the Deep Azure

2007
×
★★
Edit this entry  
21
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Tau

Tau

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Sitter

The Sitter

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Winged Creatures

Winged Creatures

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Circle

Circle

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Astérix at the Olympic Games

Astérix at the Olympic Games

2008
×
★★½
Edit this entry  
25
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★½
Edit this entry  
25
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★
Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Doctor Who

Doctor Who

1996
×
★★★★
Edit this entry  
18
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Boys

The Boys

1998
×
★★★★
Edit this entry  
25
Misfits

Misfits

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Death Parade

Death Parade

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Utopia

Utopia

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Dangerous Lies

Dangerous Lies

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Davy Crockett, King of the Wild Frontier

Davy Crockett, King of the Wild Frontier

1955
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★★½
Edit this entry  
24
Agent Cody Banks

Agent Cody Banks

2003
×
★½
Edit this entry  
24
Sherlock: Case of Evil

Sherlock: Case of Evil

2002
×
★★★★
Edit this entry  
15
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
The Platform

The Platform

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★½
Edit this entry  
02
Detective Conan: The Private Eyes' Requiem

Detective Conan: The Private Eyes' Requiem

2006
×
★★★½
Edit this entry