Sort by

mags🌶 has logged 53 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★
Read the review Edit this entry  
25
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Central Station

Central Station

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Disclosure

Disclosure

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
Edit this entry  
14
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
LA 92

LA 92

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
13th

13th

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Joe Lycett: I'm About to Lose Control And I Think Joe Lycett, Live

Joe Lycett: I'm About to Lose Control And I Think Joe Lycett, Live

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry