Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Superhost

Superhost

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonderkid

Wonderkid

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Host

Host

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
La luna

La luna

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Piper

Piper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dear Satan

Dear Satan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mo Gilligan: There's Mo to Life

Mo Gilligan: There's Mo to Life

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Croods

The Croods

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Russell Howard: Lubricant

Russell Howard: Lubricant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Michael Che: Shame the Devil

Michael Che: Shame the Devil

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry