ChewsReviews has logged 154 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Russell Howard: Recalibrate

Russell Howard: Recalibrate

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stick Man

Stick Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Allied

Allied

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Micky Flanagan - An' Another Fing Live

Micky Flanagan - An' Another Fing Live

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Micky Flanagan: Live - Back In The Game Tour

Micky Flanagan: Live - Back In The Game Tour

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Micky Flanagan: Live - The Out Out Tour

Micky Flanagan: Live - The Out Out Tour

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Night Of

The Night Of

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
27
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Salvation

The Salvation

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Finders Keepers

Finders Keepers

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Snowman

The Snowman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Flatliners

Flatliners

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
American Assassin

American Assassin

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Emperor's New Clothes

The Emperor's New Clothes

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bad Education Movie

The Bad Education Movie

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
300

300

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
God Bless America

God Bless America

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Selfish Giant

The Selfish Giant

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry