• Hotel Transylvania: Transformania

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ½

  • Annette

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Fatherhood

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★½

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • You Should Have Left

    ★½

  • Artemis Fowl

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • Capone

    ★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★